דף הבית / בגרות במתמטיקה / בגרות במתמטיקה 5 יחידות

השלמת בגרות במתמטיקה 5 יחידות לימוד

בגרות 5 יחידות לימוד במתמטיקה היא הרמה הגבוהה ביותר במתמטיקה שניתן ללמוד. בגרות במתמטיקה ברמה זו נחשבת ליוקרתית וכן מזכה את בעליה ב-25 נקודות בונוס בחישוב הכולל של ציון המתאם, המאפשר הזדמנויות קבלה למוסדות לימוד אקדמיים נחשבים וכן למקצועות ומסלולי לימוד יוקרתיים. כך, שאם ברצונכם להשלים את הבגרות במתמטיקה או אם אתם נדרשים להעלות את ציון המתאם ואת ציון הבגרות במתמטיקה באופן כללי, רצוי כי תשלימו ל5 יחידות לימוד מתמטיקה.

איך להשלים את הבגרות במתמטיקה ל-5 יחידות?

אם אתם שוקלים להשלים ל-5 יחידות לימוד, ראשית כדאי שתבדקו כמה קיבלתם או האם ניגשתם אי פעם לבחינת בגרות במתמטיקה. לאחר הרפורמה בבחינות הבגרות שונתה דרך הלימוד וכן בחינת הבחינה עצמה. למשל, אם השלמתם 3 יחידות לימוד, לא תדרשו ללמוד אותן שוב, אלא ללמוד את החומרים לבחינות הבגרות של שאלוני 4 יחידות לימוד ו-5 יחידות לימוד. הרפורמה החדשה, מאפשרת לכם להשלים רק את החומר החסר לכם.

אם מעולם לא ניגשתם לבגרות במתמטיקה, הרי שתדרשו להשלים את כל החומר הלימודי. על מנת להכין את עצמכם בצורה הנכונה והטובה ביותר- מומלץ לפנות ליועץ לימודי המוכשר לספק אינפורמציה ולסייע לכם להשלים את הבגרות במתמטיקה.

כיצד בנויה בחינת הבגרות במתמטיקה 5 יחידות?

בחינת הבגרות במתמטיקה 5 יחידות מורכבת משני שאלונים, הכוללים את נושאי הלימוד, בבחינה תדרשו לענות על שש שאלות מתוך שש, בכל שאלון, כאשר רמת השאלות תהיה גבוהה וכן תבדוק את יכולת המחשבה שלכם, הבנת החומר וכן המהירות שלכם להתמודד עם מענה על השאלות הללו.

יש ממה לפחד?

התשובה פשוטה - לא. לאחר שתבינו אילו שאלונים עליכם להשלים, תוכלו להרשם לבית ספר להכנה לבגרויות, שם תקבלו את המסגרת הלימודית המתאימה. ככל שתעמיקו את ידיעותיכם וכן תשקיעו שעות רבות יותר בתרגול ובניסיון להבין את החומר הנדרש למעבר של בחינת הבגרות- כך תגדילו את הסיכויים שלכם לעבור את הבחינה בציון המקסימלי.

כמו כן, תמיד כדאי לפתור גם בחינות שהתקיימו בעבר, על מנת לראות כיצד אתם מתמודדים וכן לנסות לשפר את רמת המהירות של פתרון השאלות. 

לקריאה על בגרות במתמטיקה 4 יח"ל >>

בחזרה למידע כללי על הבגרות במתמטיקה >>

צרו קשר

"אמור לי ואשכח, למד אותי ואזכור, שתף אותי ואלמד." ב. פרנקלין -
גם המסע הכי ארוך מתחיל בצעד אחד קטן- ביחד נעבור את הבגרות במתמטיקה