דף הבית / בגרות במתמטיקה / בגרות במתמטיקה 4 יחידות

השלמת בגרות במתמטיקה 4 יחידות לימוד

השלמת בגרות במתמטיקה מאפשרת לכם לבחור לכמה יחידות לימוד תיגשו. יח"ל לימוד כוללת חומר לימודי מסויים וכן רמת קושי הנקבעים על ידי משרד החינוך. בגרות במתמטיקה 4 יחידות לימוד מתייחסת להשלמת החומר הלימודי הדרוש על מנת להיות זכאים לבגרות במתמטיקה ברמת 4 יחידות לימוד. החשיבות של יחידות הלימוד תאפשר לכם להעלות את ציון המתאם, לשפר את הממוצע הכללי של תעודת הבגרות ולהצליח לעמוד בתנאי הקבלה של מוסדות לימוד נחשבים.

כמו כן, באם אתם מעוניינים ללמוד מקצוע הדורש ידיעות בשדה המתמטי, כדאי שתשקלו להשלים או לשפר את הבגרות במתמטיקה לפחות ל-4 יחידות לימוד. רוב המוסדות האקדמיים דורשים תנאי קבלה ברמת של לפחות 4 יחידות - כך שטרם החלטתכם, בדקו להיכן אתם מעוניינים להשיג מועמדות ומה הם דרישות המוסד, כך יהיה לכם קל יותר לכוון לקראת ציון בחינת בגרות מסויים.

ממה מורכבת בחינת הבגרות במתמטיקה 4 יחידות?

בגרות במתמטיקה ברמת 4 יחידות לימוד כוללת שני שאלונים, כאשר בשאלון הראשון תדרשו לענות על שש שאלות מתוך תשע ובשאלון השני תדרשו לענות על שלוש שאלות מתוך חמש. נושאי הבחינה שונים וכוללים ידיעות בנושאים: אלגברה, טריגונומטריה, גאומטריה ובעיות מילוליות.

כך למעשה, אם נניח יש ברשותכם ציון על בחינת בגרות במתמטיקה של 3 יחידות לימוד, תדרשו להשלים רק את שני השאלונים הללו על מנת להיות זכאים לבגרות במתמטיקה 4 יחידות. אם מעולם לא ניגשתם לבחינת הבגרות במתמטיקה או לחילופין, נכשלתם בבחינה, תדרשו להשלים את השאלונים של רמת 3 יחידות הלימוד ורק לאחר מכן להשלים את השאלונים של רמת 4 יחידות הלימוד במתמטיקה.

איך תדעו לכמה יחידות לימוד עליכם להשלים?

על מנת לחשב את ממוצע הבגרויות ולהבין "איפה אתם עומדים" רצוי לפנות לייעוץ באחד מבתי הספר להכנה לבגרויות. שם תוכלו גם להבין מה מצב תעודת הבגרות שלכם, אילו בגרויות כדאי לכם להשלים וכן כמה יחידות לימוד במתמטיקה כדאי לכם ללמוד- על מנת לעבור את הבחינה על הצד הטוב ביותר ולפתוח כמה שיותר הזדמנויות קבלה למוסדות אקדמיים.

לקריאה על 5 יח"ל במתמטיקה >>

בחזרה למידע כללי על הבגרות במתמטיקה >>

צרו קשר

"אמור לי ואשכח, למד אותי ואזכור, שתף אותי ואלמד." ב. פרנקלין -
גם המסע הכי ארוך מתחיל בצעד אחד קטן- ביחד נעבור את הבגרות במתמטיקה