דף הבית / בגרות במתמטיקה / בגרות במתמטיקה 3 יחידות

השלמת בגרות במתמטיקה 3 יחידות

בגרות במתמטיקה 3 יחידות נחשבת לאחד ממקצועות החובה על מנת להיות זכאים לקבלת בגרות וכן היא נחשבת לרמה הנמוכה ביותר של מספר יחידות לימוד הדרושות. כאמור, תעודת הבגרות מחולקת למקצועות חובה ומקצועות מורחבים, כאשר מתמטיקה נחשב למקצוע חובה שלא ניתן לוותר עליו. הבגרות במתמטיקה 3 יחידות מורכבת משלושה שאלונים שונים הבוחנים את ידיעותיכם בנושאים השונים של תוכנית הלימוד במתמטיקה, במהלך הבחינה תדרשו להוכיח את ידיעותיכם בנושאים הבאים: אלגברה, גאומטריה, סטטיסטיקה ובעיות מילוליות. כאשר רמת הקושי היא נמוכה ובהחלט אפשרית אם ברצונכם להשלים את הבגרות במתמטיקה רק על מנת לקבל תעודת בגרות.

למי מתאים לגשת לבחינת בגרות במתמטיקה 3 יחידות לימוד?

לרוב, מומלץ להשלים או לשפר את ציון הבגרות במתמטיקה לפחות ל-4 יחידות לימוד, אולם, אם ברצונכם ללמוד מקצוע או תואר אקדמי שלא מחייב ידיעות מתמטיות כדוגמת מדעי הרוח, עיצוב פנים, טיפול באמנות או לימודים גרפיים, הרי שציון בגרות ברמת 3 יחידות לימוד יספיק לכם.

כמובן שאם ברצונכם לשפר את ממוצע ציון הבגרות שלכם, ויש בידכם את שאר מקצועות הלימוד כולל מקצוע מורחב, גם אם אז, דרך נוספת לשפר את הציון תהיה לגשת שוב לבגרות ברמת 3 יחידות במתמטיקה. אולם, על מנת להיות בטוחים במסלול הלימודים המומלץ ביותר עבורכם, יש לפנות לבית ספר להשלמת בגרויות אשר יבדוק באופן מקצועי את תעודת הבגרות שלכם בהתאם למקצוע אותו אתם מעוניינים ללמוד ולבדוק את תנאי סף הקבלה.

האם כדאי ללמוד לבד?

אם כבר ניגשתם בעבר לבחינת הבגרות ויש לכם המשמעת העצמית וכן את חומרי הלימוד המתאימים, תוכלו ללמוד לבד לבחינת הבגרות ברמת 3 יחידות, אולם מומלץ בכל זאת לפנות לבית ספר המכין להשלמת ושיפור בגרויות. זאת מאחר ובמהלך הלימודים לא רק שתקבלו מסגרת מתאימה, אלא גם תוכלו ללמוד שיטות נוספות לפתירת הבעיות במתמטיקה בפניהן תדרשו לעמוד, כמו כן, תחשפו לסימולציות ולבחינות בגרות משנים עברו אשר יסייעו לכם לשפר את ביצועיכם במהלך הבחינה וכן להפנים את החומר הנדרש בצורה האופטימלית.

חזרה למידע כללי - בגרות במתמטיקה

צרו קשר

"אמור לי ואשכח, למד אותי ואזכור, שתף אותי ואלמד." ב. פרנקלין -
גם המסע הכי ארוך מתחיל בצעד אחד קטן- ביחד נעבור את הבגרות במתמטיקה