דף הבית / מידע שימושי / טיפים לבגרות

טיפים לבגרות הממשמשת ובאה

בשעה טובה אתם עומדים לגשת לבחינות הבגרות במסגרת לימודי התיכון, או על מנת להשלים או לשפר את ציוניהן. מכיוון שמדובר בבחינות חשובות ביותר שלציוניהן השפעה ניכרת על הקבלה ללימודים אקדמיים, חשוב להתכונן לקראתן באופן רציני ונכון.  

טיפים לבגרות ללימודי ההכנה 

כדי שתגיעו מוכנים לבחינה עליכם ללמוד לקראתה בצורה מעמיקה, ונכונה, וכך תגדילו לאין שיעור את הסיכויים להצליח. לנוחיותכם, מובאים להלן מספר טיפים לבגרות אשר יסייעו לכם בהתכוננות ראויה לבחינות.

בניית תוכנית לימודים

מומלץ לבנות תוכנית לימודים לתקופה של כחודש בטרם מועדי הבחינות, ולתכנן אותה היטב ברמה השבועית, היומית ואפילו השעתית. לכל מקצוע יש להקדיש שעות ספציפיות בהתאם למועד, ועל התוכנית לכלול גם הפסקות של כרבע שעה להתרעננות בין שעת לימודים אחת לבאה אחריה.

ללמוד לבד או במסגרת קורס

התשובה לכך תלויה במידת המשמעת העצמית שלכם, ובהיקף ההבנה והשליטה שלכם בתכני הבחינה המסוימת. אם אתם בטוחים בידע שלכם ושהינכם נדרשים רק לחזרה, שינון ותרגול קל, ויש בכם את הנכונות לבצע את המשימה, הרי שתוכלו ללמוד בכוחות עצמכם, ואף לתת לאחרים טיפים לבגרות. אולם, אם מדובר במקצוע בו אתם מתקשים, חסר לכם ידע, או שהמשמעת העצמית שלם מוטלת בספק, קורס הכנה הוא הפתרון הטוב ביותר.

ללמוד בקבוצה

חשוב לדעת כי לימודים בקבוצה של שניים או יותר מספקים יתרונות רבים, גם עבור אלו המעדיפים ללמוד לבד. הקבוצה מסייעת ביצירת מסגרת תומכת ומחזקת, מאפשרת ללמוד ולהיוועץ אחד בשני, ואף לתת טיפים לבגרות אחד לשני, ובתוך כך מעמיקה ומעשירה את ידיעות החברים. כמו כן, לימוד בקבוצה מספק לא אחת  גישות ודרכים נוספות להתמודדות עם תכני הלימוד,  כאשר לימודים בקול רם מהווים עוד אמצעי נוסף להבנת וזכירת התכנים. כמו כן, עם סיום כל נושא לימוד בקבוצה כדאי לסכמו בכתב ולהקריאו לכל החברים בקול רם.

להתכונן עם בחינות בגרות קודמות

מבין כל הטיפים לבגרות, זהו הנפוץ והיעיל ביותר. בעזרת תרגול ופתרון של בחינות בגרות קודמות תוכלו להכיר את מבנה הבחינה העומדת בפניכם ואת מידת הקושי שלה. כמו כן, תוכלו להבין אילו נושאים ושאלות נוטים לחזור בבחינות קודמות, ולהם יש להקדיש תשומת לב רבה יותר במהלך לימודי ההכנה.

טיפים לבגרות במתמטיקה

עבור אנשים רבים בחינת בגרות במתמטיקה היא המאתגרת ביותר. על מנת להצליח ביום הבחינה עצמו חשוב תחילה לקרוא במהירות את כל השאלות, ורק אחר כך להתחיל לפתור אותן. ראשית יש לפתור את השאלות הקלות ורק אחר כך לעבור לשאלות הקשות יותר. בתשובות עצמן חשוב לפרט בשלבים את דרך ההגעה לפתרון, כך שגם אם טעיתם עדיין תוכלו לקבל ניקוד על השאלה. מלבד זאת, נשמו עמוק, הירגעו והיו בטוחים ביכולתכם להצליח.

מידע נוסף שיעניין אותך:

חישוב ממוצע בגרות >>

ציוני בגרות >>
 

צרו קשר

"אמור לי ואשכח, למד אותי ואזכור, שתף אותי ואלמד." ב. פרנקלין -
גם המסע הכי ארוך מתחיל בצעד אחד קטן- ביחד נעבור את הבגרות במתמטיקה