דף הבית / בגרות במתמטיקה

כל מה שחשוב לדעת על הבגרות במתמטיקה

אחד המקצועות החשובים לחיים וכן בחינת הבגרות המשמעותית ביותר היא הבגרות במתמטיקה. רבים חוששים מפניה ובצדק, שכן על מנת לעבור את הבגרות במתמטיקה בהצלחה, יש להשקיע שעות למידה ותרגול רבות. אם ברצונכם ללמוד מקצוע מדעי, או להתקבל למקצוע אקדמי הדורש ידע במתמטיקה וכן ציון מתאם גבוה, הרי שתצטרכו לקחת את נושא המתמטיקה ברצינות רבה.

למה בגרות במתמטיקה חשובה כל כך?

חורשים לקראת הבגרות במתמטיקהמוסדות אקדמיים רבים מציבים את ציון בחינת הבגרות במתמטיקה כקריטריון משמעותי להגשת מועמדות ולעמידה בסף תנאי הקבלה. המקצועות היוקרתיים הן באקדמיה והן מאוחר יותר בשוק העבודה דורשים ציון של לפחות 75 ובגרות של 4-5 יח"ל במתמטיקה. למשל: על מנת ללמוד תואר ראשון בסוגי ההנדסות למינהן, מנהל עסקים, ביולוגיה, רפואה או משפטים, יש צורך בציון גבוה שיסייע לכם לא רק לעמוד בתנאי הקבלה, כי אם ישמש כבסיס לידיעות המתמטיות שלכם במהלך לימודי התואר הראשון.

ממה מורכבת בחינת הבגרות במתמטיקה?

בחינת הבגרות מחולקת לשלוש רמות הנחשבות ליחידות הלימוד וכוללות שאלונים שונים, שיסייעו לכם להשלים את הבגרות בהצלחה ובקלות יחסית. נושאי הבחינה הם: אלגברה, טריגונומטריה, גאומטריה ובעיות מילוליות, כאשר ההבדל בין יחידות הלימוד הוא כמות החומר וכן רמת הקושי של הנושאים הנ"ל. כל יחידת לימוד מתרכזת באספקט אחר של נושאים אלו.

איך להצליח בבחינת הבגרות?

ראשית, יש להחליט לאיזה אתגר אתם נכנסים, למשל, אם חסרה לכם בחינת הבגרות במתמטיקה, כדאי שתדעו כמה יחידות לימוד אתם נדרשים להשלים על מנת להתקבל למוסד האקדמי בו אתם מעוניינים ללמוד. כמו כן, כדאי להרשם לבית ספר המתמחה בהשלמת בגרויות, שכן ללמוד לבד לבגרות במתמטיקה איננה בחירה פשוטה. בבתי הספר להשלמת בגרויות תקבלו מסגרת לימודית מתאימה וכן תלמדו בשיעורים הכוללים תוכניות לימוד שנועדו לסייע לכם לעבור את בחינת הבגרות במתמטיקה בהצלחה.

מלבד לשיעורים, תקבלו גם חומרי לימוד וכן אופציות נוספות לתרגול "אקסטרה" אשר יסייע לכם להפנים את החומר ולהבינו בצורה הטובה ביותר. כמו כן, תוכלו להעלות שאלות במהלך השיעורים או להתייעץ באופן פרטני עם המדריך של קורס ההכנה.

הכי חשוב לזכור להשאר רגועים, אם תשקיעו, תלמדו, תעלו שאלות ותפנימו את החומר, הרי שתעברו את בחינת הבגרות בהצלחה יתרה.

בהצלחה!

 

מידע נוסף שיעניין אותך:

מועדי בגרויות >>

פתרון בגרויות >>

צרו קשר

"אמור לי ואשכח, למד אותי ואזכור, שתף אותי ואלמד." ב. פרנקלין -
גם המסע הכי ארוך מתחיל בצעד אחד קטן- ביחד נעבור את הבגרות במתמטיקה