דף הבית / מידע שימושי / ציוני בגרות

חשיבותם הגדולה של ציוני בגרות

ציוני הבגרות מימי התיכון מכתיבים במידה רבה את המסלול האקדמי והמקצועי בעתיד. הציונים ישפיעו על קבלה למגמות לימוד ומוסדות אקדמיים שונים, אשר מציבים בתורם את הבסיס לפיתוח קריירה בהמשך הדרך. לכן, לא מעט אנשים בוחרים לאחר השירות צבא לגשת לבחינות בגרות נוספות, על מנת לשפר את ציוניהם ולהגדיל את טווח אפשרויות הבחירה האקדמיות.  

 דברים שרואים מכאן לא רואים משם

ימי התיכון מהווים עבור הצעירים תקופה חווייתית ומיוחדת, המלווה בשפע של פעילות הורמונאלית וחדוות נעורים. לכן, בני נוער רבים בוחרים לזלזל או להדחיק את חשיבות ציוני הבגרות, ומעדיפים לבלות וליהנות. ברבות הימים, אנשים צעירים שסיימו את הצבא וחזרו מהטיול הגדול, מתחילים לחשוב קדימה על העתיד ולבחור בלימודים אקדמיים. ואולם, מי שלא טרח והשקיע בימי התיכון מוצא את עצמו עם ציוני בגרות שאינם מספיקים על מנת להתקבל לחוג המבוקש, ועל כן נדרש לדחות את הלימודים ולהקדיש פרק זמן ממושך להשלמת בגרויות ולשיפור ציוניהן.

חשיבות ציון הבגרות עבור הפסיכומטרי

חשוב לדעת כי ממוצע הציונים הנדרש על ידי האוניברסיטאות והמכללות עבור לימודי תואר ראשון, מורכב לרוב משקלול של ממוצע ציוני הבגרות ביחד עם הציון הפסיכומטרי. לכן, ציוני בגרות גבוהים עשויים בהחלט להציב רף ציון פסיכומטרי נמוך יותר. היתרון הברור הוא שהמבחן הפסיכומטרי מהווה אתגר קשה, וככל שהציון הנדרש נמוך כך גוברים הסיכויים להצלחה. בנוסף לכך, אנשים בעלי ציוני בגרות גבוהים יכולים לדעת מראש כי הציון הפסיכומטרי הנדרש מהם אינו כה גבוה, מה שמוריד את הלחץ הגדול לקראת הבחינה.

קבלת ציוני בגרות

ציוני הבגרות מפורסמים על ידי משרד החינוך וניתן לבודקם בשתי דרכים - דרך בית הספר בו נערכה הבחינה ודרך אתר האינטרנט של משרד החינוך. על מנת לקבל את ציוני הבגרות מאתר משרד החינוך יש להצטייד במספר תעודת זהות, קוד משתמש וסיסמא, המונפקים לכל נבחן על ידי המשרד. במידה שלא הונפקו נתונים אלו לנבחן הוא יכול לקבלם על ידי פניה טלפונית למוקד התמיכה של משרד החינוך.

לשפר את ציוני הבגרות

מי שנדרש לשפר ציוני בגרות יכול לגשת לבחינה במועדים הנקובים, ולהתכונן לקראתה באופן עצמאי או בעזרת קורסי הכנה מקצועיים. יש לציין כי לימודים רציניים ומאורגנים בקורסים ייעודיים עשויים בהחלט להוביל לשיפור ניכר בתוצאות מבחני הבגרות. כך ניתן נפתחים בפני מועמדים ללימודים אקדמיים תחומים שמעניינים אותם, כגון לימודי משפטים, הנדסה, פסיכולוגיה או מנהל עסקים.

מידע נוסף שיעניין אותך:

ללמוד לבגרות לבד >>

בגרות מלאה >>


 

צרו קשר

"אמור לי ואשכח, למד אותי ואזכור, שתף אותי ואלמד." ב. פרנקלין -
גם המסע הכי ארוך מתחיל בצעד אחד קטן- ביחד נעבור את הבגרות במתמטיקה