דף הבית / מידע שימושי / בגרות למבוגרים

בגרות למבוגרים - משימה אפשרית בהחלט

לא מעט אנשים מבוגרים בעלי ממשפחה ועבודה מעוניינים לשנות כיוון בחיים, לרכוש מקצוע והשכלה אקדמית, או להשיג קידום במקום עבודתם. על מנת להשיג את המטרה הנכספת רבים מהם נדרשים לשפר ולהשלים את תעודת הבגרות שלהם. אם גם אתם ניצבים בפני האתגר, חשוב שתדעו שבכל רחבי ישראל מוצעים מגוון קורסי הכנה לבגרות המותאמים לקהל היעד שלכם על מאפייניו וצרכיו.

לימודי בגרות עם עוד מבוגרים

לפני הכל, עליכם לבחור מסגרת מתאימה ללימודי בגרות למבוגרים. מומלץ לתת עדיפות למכון המציע קבוצות לימוד ייעודיות לקהל מבוגר, אשר מספק מסגרת גמישה ונוחה, לצד מכנה משותף רחב עם התלמידים האחרים. כמו כן, עדיף ללמוד בקורס קטן ואינטימי המתנהל בקבוצות קטנות שמקנות יחס אישי לכל תלמיד.

גמישות בבחירת מסלול הלימודים

כפי שבוודאי ידוע לכם, הזמן הפנוי של אנשים מבוגרים הינו מצומצם ומוגבל, מאחר שיש לתמרן בין מחויבויות במסגרת המשפחה והעבודה. מכונים ובתי ספר המציעים קורסים לקהל מבוגר בהחלט מודעים למגבלות, ולכן בונים מערכת שעות גמישה במיוחד. שעות הלימוד לבגרות למבוגרים עשויות להתקיים למעשה בכל שעות היום, כולל בוקר יום שישי, אחר הצהרים ובערב. כמו כן, ניתן לבחור בין קורסים הנפרסים על פני תקופה ארוכה ומרווחת, ובין קורסים דחוסים, מתומצתים וקצרים. בנוסף, מרבית הקורסים למבוגרים מספקים פתרונות הולמים למקרה בו תלמיד החמיץ שיעורים. פתרונות אלו עשויים להיות השלמת השיעור בקורס מקביל, צפייה בהקלטה או השלמה כשיעור עזר פרטי.

תוכנית לימודים מותאמת למבוגרים

שלא כמו תלמידי תיכון או צעירים שרק סיימו צבא, מבחינת המבוגרים תכני הבגרות שייכים לעבר הרחוק, ורבים מהם כמעט שאינם זוכרים דבר. מאידך, אנשים מבוגרים צברו במהלך חייהם הרבה ידע וניסיון אישי, אותו הם יכולים להביא ללימודיהם. לכן, תוכניות בגרות למבוגרים נדרשות להתאים לרמת השליטה בחומר, להקנות הרגלי למידה נכונים, ולספק תכני לימוד מקיפים, חומרי העשרה, ומתכונת אישית המותאמת לקצב התקדמותו של כל תלמיד.

חשיבות צוות ההוראה בלימודי בגרות מבוגרים

על מנת שלימודי בגרות למבוגרים יצליחו, קיימת חשיבות מרובה לבחירת צוות הוראה מתאים. באופן כללי, מדובר בצוות בעל יכולות הוראה גבוהות המבין את צרכי קהל היעד, ניחן בהרבה סבלנות, יכול להוות אוזן קשבת, מסוגל להעריך את חוכמת החיים של התלמידים ולרותמם למסגרת.

לגלות את חדוות הלימודים

מבוגרים רבים חוששים מפני נקיטת הצעד המרגש של לימודים לבגרות. החשש נובע לרוב מניסיונות כושלים בתקופת התיכון, אשר הובילו לאמון נמוך ביכולתם להצליח. יחד עם זאת, במרבית המקרים מופתעים התלמידים לגלות כי לימודי הבגרות קלים בהרבה ממה שהעריכו. מעבר לכך, רובם אף נהנים מההזדמנות ללמוד ולהעשיר את ידיעותיהם, מצליחים להוציא ציונים גבוהים בבגרויות, ומצפים בשקיקה להמשך לימודיהם באקדמיה.

מידע נוסף שיעניין אותך:

צרו קשר

"אמור לי ואשכח, למד אותי ואזכור, שתף אותי ואלמד." ב. פרנקלין -
גם המסע הכי ארוך מתחיל בצעד אחד קטן- ביחד נעבור את הבגרות במתמטיקה