דף הבית / מידע שימושי / מלגות לבגרויות

מלגות לבגרויות - יש דבר כזה

אם חשבתם שמלגות ניתנות רק עבור לימודים אקדמיים, טעות בידכם. בישראל ישנן גם מלגות ייעודיות עבור בגרויות אשר נועדו לסייע לצעירים שסיימו תיכון ומעוניינים להשלים בגרויות, אך אינם מצליחים לעמוד בנטל הכלכלי המשלב עבודה ולימודים. בעזרת מלגות אלו תוכלו להשלים ולשפר את הבגרויות, ולהמשיך ללימודים אקדמיים במסלול המבוקש.

סוגי מלגות עבור בגרויות

מלגות לבגרויות מוענקות על ידי גופים שונים, כאשר כל גוף פונה אל קהל יעד מסוים ומעמיד תנאים ספציפיים, לצד תקרת סכום מלגה. על הגופים שמעניקים מלגות נמנים בין היתר הקרן להכוונת חיילים משוחררים, הפיקדון הצבאי ומשרד החינוך. כמו כן, קיימות מלגות של רשויות מקומיות באזור מגוריכם, מלגות אזוריות, מלגות של מגזרים מסוימים, מלגות מפעל הפיס ומלגות של האוניברסיטה הפתוחה. מידע נוסף ורשימות של מלגות אלו ניתן לאתר ברחבי רשת האינטרנט.

הגשת בקשה למלגת בגרויות

המבקשים מלגות לבגרויות, יידרשו עמידה בקריטריונים הספציפיים של המלגה. לאחר מכן, יש להגיש בקשה לגוף המדובר, לצרף אליה את טופס הבקשה הממולא בשלמותו באופן נאות, וכמובן ולצרף אליו כל מסמך נוסף שמבוקש עבור המלגה המסוימת. חשוב לדעת כי עבור מלגות רבות קיים תאריך אחרון להגשה, וחשוב להקפיד שלא לעבור אותו. בנוסף לאמור לעיל, כדאי לצרף לבקשת המלגה מכתב אישי שלא עולה באורכו על עמוד, המפרט ומנמק באופן ברור ובשפה רהוטה את הסיבות שבגינן אתם מבקשים סיוע זה.

מלגות בגרות מהקרן לחיילים משוחררים

דוגמא מרכזית ובולטת לגוף שמעניק מלגות לבגרויות היא הקרן להכוונת חיילים משוחררים. קרן זו שייכת למשרד הביטחון, ועל כן מעניקה מלגות לחיילים משוחררים ולמי ששירת בשירות לאומי, לתקופה של עד 5 שנים ממועד השחרור. המלגות ניתנות בגין קשיים סוציו אקונומיים ומספקות סיוע מלא או חלקי עבור עלויות לימודי הבגרות, ואף מלגת סיוע עבור קיום חודשי המועברת ישירות אל חשבון הבנק של התלמיד. מעבר לכך, הקרן להכוונת חיילים משוחררים מעניקה מלגות לבגרויות גם עבור חיילים בודדים שסיימו שירות צבאי, שהינם זכאים באופן מלא מבלי שייבדקו נתוניהם האישיים.

מתקשים בתשלומים - שקלו מלגת בגרות

יש לציין כי מרבית הבקשות למלגות לבגרויות מאושרות, מכיוון שמטרתן העיקרית היא לעודד ולקדם את ההשכלה בישראל. אכן, תעודת בגרות מלאה וציוני בגרות גבוהים הם המפתח ללימודים אקדמיים ולהשתלבות בשוק העבודה. לכן, אם אתם מתקשים לממן את לימודי הבגרות אל תדחו אותם בשל סיבה זו. מהרו להגיש בקשה למלגה מהקרן המתאימה לנתוניכם האישיים.

מידע נוסף שיעניין אותך:

הכנה לבגרות >>

תעודת בגרות >>
 

צרו קשר

"אמור לי ואשכח, למד אותי ואזכור, שתף אותי ואלמד." ב. פרנקלין -
גם המסע הכי ארוך מתחיל בצעד אחד קטן- ביחד נעבור את הבגרות במתמטיקה