דף הבית / מידע שימושי / הכנה לבגרות

הכנה לבגרות באופן מקצועי ואיכותי

על מנת להבטיח את הצלחה בבחינות הבגרות יש צורך בהכנה מקצועית ואיכותית. בדיוק למען מטרה זו קיימים ברחבי הארץ מגוון קורסים מעולים המתמחים בהכנה לבגרות, וזאת בכל המקצעות החל בבגרות במתמטיקה 5 יחידות ועד לבגרות בספרות.

 מי נדרש להכנה לבגרות

הכנה לבגרות נדרשת למי שחסרות לו בגרויות לקבלת תעודת מלאה, וכן למי שמעוניין לשפר את ציוניו על מנת להתקבל ללימודים אקדמיים. כמו כן, להכנה נדרש מי שצריך להרחיב בגרות במקצוע מסוים כמו מתמטיקה או כימיה, אשר מהווה תנאי בסיס לפקולטות מסוימת. מעבר לכך, גם מי שיש בידיו תעודת בגרות מלאה עם ציונים גבוהים, נדרש לעיתים לשפרה עקב ציון פסיכומטרי נמוך או רף גבוה מאוד בפקולטה שאליה הוא מעוניין להתקבל.

הכנה לבגרות - לא מה שחשבתם

אנשים רבים נרתעים וחוששים מפני לימודי הכנה לבגרויות בגלל ניסיון העבר בבית ספר, שנחקק כחוויה משעממת, קשה, מתישה ומייאשת. לכן, חשוב לדעת כי לא מעט תלמידים בקורסים מקצועיים מתארים אותם כחוויה מכוננת ששינתה את גישתם ללימודים בכלל וללימודי הבגרויות בפרט. זאת בזכות תוכנית לימודים איכותית המבוססת על שיטות הוראה מתקדמות, ובסיוע צוות הוראה מנוסה שמלווה כל תלמיד באופן אישי בהתאם לצרכיו. נתונים אלו תורמים לרכישת הרגלי למידה חדשים, מגלים בתלמיד יכולות חדשות, תורמים לביטחונו העצמי, וכמובן שבשורה האחרונה מוציאים אותו עם תעודת בגרות מלאה וציונים גבוהים.

לימודי הכנה למגוון בגרויות

חשוב לדעת כי לימודי הכנה לבגרות מוצעים בקשת רחבה של מקצועות ורמות, כולל בגרויות חובה ובחירה. מסלולי הלימוד עצמם עשויים להתמקד בבגרות בודדת, או בהכנה מקצועית למספר בגרויות במקביל. תכני הלימוד בקורסים מתעדכנים בכל עת בהתאם לדרישות ולמבחנים של משרד החינוך. כמו כן, בחלק מהמקצועות שמתאפיינים בביקוש רב, כמו הבגרות במתמטיקה ובאנגלית, נערכים לעיתים לתמידים חדשים גם מבחני רמת ידיעה, על מנת לשבצם בקבוצת לימוד התואמת את רמתם.

הלימודים עצמם

קורסי הכנה לבגרות מבוססים על ספרי לימוד מיוחדים, כאשר חלק מהקורסים מתבססים על ספרים פנימיים של בית ספר וחלקם על ספרים חיצוניים מתקדמים. השיעורים עצמם כוללים ספרי לימוד, לימוד פרונטאלי, שיחות, מצגות, דפי עבודה ומבחנים. דרך לימודה זו מגדילה את ידיעות התלמיד, מאפשרת לו לתרגל את החומר הנלמד, וגם להתנסות בבחינות בגרות מלאות. יש לציין כי תוכנית הלימודים מותאמת למועדי הבחינה, ושבדרך כלל קצב הלימוד מעלה הילוך בשבועיים האחרונים שלפני המבחן.
 

מידע נוסף שיעניין אותך:

צרו קשר

"אמור לי ואשכח, למד אותי ואזכור, שתף אותי ואלמד." ב. פרנקלין -
גם המסע הכי ארוך מתחיל בצעד אחד קטן- ביחד נעבור את הבגרות במתמטיקה