דף הבית / מידע שימושי / איך בוחרים קורס הכנה לבגרות

השלמה או שיפור של בגרויות הן מסוגים התהליכים שאף אחד לא רוצה לבצע יותר מפעם אחת. לכן, קיימת חשיבות מרובה לבחירת קורס הכנה מקצועי ואיכותי שיספק לכם את כל מה שצריך על מנת להצליח בבחינות ולהוציא בהן ציון גבוה. הבחירה הנכונה בקורס הכנה לבגרות מורכבת ממספר שיקולים שחשוב הכיר.

איכות צוות ההוראה

מרכיב עיקרי בבחירת קורס הכנה לבגרות הוא ללא ספק איכות צוות ההוראה. האיכות, המקצועיות והניסיון של המורים בקורס ההכנה יסייעו לכם להבין את תכני הלימוד שבהם אתם מתקשים. זאת על ידי התאמה שלהם ושל דרכי ההוראה לצרכים, הכישורים והיכולות של כל תלמיד.

מספר התלמידים בכיתה

גם המורה הכי טוב יתקשה לתת יחס אישי ולהעביר תכני לימוד לבגרות בכיתה של 40 תלמידים ומעלה. לכן, בעת בחירת קורס הכנה חשוב לבדוק מהו מספר התלמידים המכסימאלי בכיתה. מובן שיש להעדיף קורסים המציעים כיתות לימוד קטנות ואינטימיות, המאפשרות להכיר כל תלמיד ולהעניק לו ליווי ויחס אישי.

היקף הסיוע מחוץ לשעות הלימוד בכיתה

קריטריון משמעותי נוסף בבחירת קורס הכנה לבגרות הינו היקף הסיוע והלימודים שמחוץ לשעות בכיתה. הלימוד והסיוע הנוסף נחוצים על מנת להכיר, להבין ולהטמיע את החומר הנלמד:

  • שיעורי בית ותרגול - נשענים על ספרים, חוברות ומבחנים המסופקים על ידי הקורס.
  • שיעורי תגבור - ניתנים באופן אישי על ידי מורי הקורס.
  • לימוד באינטרנט - פלטפורמה נוספת להתייעצות עם מורי ותלמידי הקורס אודות התכנים  הנלמדים בזמנכם הפנוי.

דגשים נוספים

מלבד האמור לעיל, בעת בחירת קורס הכנה יש לבחון גם את הפרמטרים הבאים:

  • עלות הקורס - בשוק קיים מגוון גדול של קורסי הכנה לבגרות הנבדלים זה מזה בעלויותיהם. יחד עם זאת, במרבית המקרים עלות גבוהה מעידה גם על בית ספר בעל מוניטין, שהינו איכותי ומקצועי. לכן, במרבית המקרים עדיף להשקיע קצת יותר בבית ספר טוב. 
  • שיטת לימוד - חשוב לבחור בקורס הכנה הנעזר בשיטות לימוד מתקדמות ועכשוויות עבור ההכנה לבגרות. בתוך כך, ודאו כי נעשה שימוש בספרים, ציוד ואבזרים איכותיים ורלוונטיים.
  • מיקום הקורס - מומלץ לבחור בקורס בעל מיקום נגיש הקרוב לאזור מגוריכם עם תחבורה ציבורית זמינה, ושפע של מקומות חניה.

צרו קשר

"אמור לי ואשכח, למד אותי ואזכור, שתף אותי ואלמד." ב. פרנקלין -
גם המסע הכי ארוך מתחיל בצעד אחד קטן- ביחד נעבור את הבגרות במתמטיקה