דף הבית / מידע שימושי / השלמת בגרויות בחינם

השלמת בגרויות בחינם

לעיתים קרובות נדרשים אנשים להשלמת בגרויות במקצועות שונים על מנת שיוכלו להתקבל למוסדות האקדמיים ולהשתלב במעגל העבודה. על פי רוב מדובר בלימודים הכרוכים בתשלום של אלפי שקלים, בין אם מדובר במורים פרטיים, מכוני הכנה ייעודיים או מכינות קדם אקדמיות. יחד עם זאת, קיימות גם מספר אפשרויות עבור השלמת בגרויות בחינם המוצעות לקהלי יעד שונים.

להשלים בחינם לפני הצבא

רבים מקרב התלמידים אינם מצליחים להגיע לבגרות מלאה, וחלקם אף מתקשים להישאר במסגרות של מוסדות החינוך. במיוחד עבורם קיימים פרויקטים קהילתיים הנותנים מענה למגוון צרכים, וביניהם גם מסייעים בהשלמת בגרויות בחינם. העזרה ניתנת באמצעות שיעורים אישיים או קבוצתיים המועברים על ידי מורים בתחומים הרלוונטיים, אשר מסייעים לתלמידים להתכונן לבחינות ללא עלות. כמו כן, ניתן לחסוך בעלויות על ידי היעזרות בקבוצות למידה שמתנהלות ברשתות החברתיות. מדובר בקבוצות בהן משתתפים מורים וסטודנטים להוראה שעונים על שאלות ומפנים לתכנים חינמיים ומתאימים ברשת, כדי שהתלמידים יוכלו להיעזר בהם ולחסוך כסף.

השלמת בגרויות בצבא

מי שמעוניין בהשלמת בגרויות בחינם במתמטיקה ברמה של ארבע או שלוש יחידות, יוכל לעשות זאת גם במסגרת הצבא במידה שהינו חייל קרבי. מדובר בשיעורים שמעבירים בפנימייה צבאית מורים מהאזרחות ומורות חיילות, וניתן ללמוד במהלכם גם לבגרות באנגלית או באזרחות. יחד עם זאת, על מנת להתקבל לתוכנית יש לעמוד במספר קריטריונים, כמו היעדר תעודת בגרות מלאה, מוטיבציה אמיתית ונכונות להשקיע בלימודים. 

השלמת בגרויות בחינם אחרי הצבא

מעת לעת מופיעות במקומונים ידיעות על פתיחתם של קורסי השלמת בגרויות המיועדים לאוכלוסייה המקומית. שיעורים אלו פונים על פי רוב לאוכלוסייה מבוגרת ומטרתם לקדם את ההשכלה הכללית, וכן את יכולתם של התושבים להתקבל ללימודי תואר ראשון או להשתלב במעגל העבודה. בדרך כלל נערכים השיעורים במוסדות קהילה שונים כמו מתנסים, ומאחר שהם זוכים לתמיכת הרשות והמדינה מדובר בעלויות נמוכות מאוד עד אפסיות.   

לפני שנרשמים

האפשרות של השלמת בגרויות בחינם נשמעת טובה ומפתה. ואולם, לפני שנרשמים לקורס או נעזרים בכלים חינמיים אחרים חשוב מאוד לבדוק מי עומד מאחורי התוכנית, מהם תנאי ואמצעי הלימוד הקיימים, והאם הם מתאימים לצרכיכם.

מידע נוסף שיעניין אותך:

שיפור בגרויות >>

מכינה במתמטיקה >>

צרו קשר

"אמור לי ואשכח, למד אותי ואזכור, שתף אותי ואלמד." ב. פרנקלין -
גם המסע הכי ארוך מתחיל בצעד אחד קטן- ביחד נעבור את הבגרות במתמטיקה