דף הבית / מידע שימושי / מתמטיקה עבור לימודי הנהלת חשבונות

על חשיבות המתמטיקה בקורס הנהלת חשבונות

אחד הקורסים הפופולאריים ביותר בקרב צעירים וצעירות, הוא קורס הנהלת חשבונות, הקורס מעניק לבוגריו תעודה, בעזרתה הם יכולים לעסוק בתחום, באופן עצמאי או שכיר. במהלך השנים, בזכות הפופולאריות הרבה של הקורס, החלו יותר ויותר מכללות ומוסדות להעביר קורס זה, ולשלבו עם קורסים אחרים בתחום החשבונאות מחד, וניהול משרד מאידך.

לפני שנסביר בקצרה, כיצד ניתן לשלב את הקורס עם קורסים שונים ואילו קורסים, נסביר בקצרה מה לומדים בקורס הנהלת חשבונות ומדוע הקורס נחשב פופולארי מאוד בקרב רבים. בשביל להבין נקודה זו, יש לומר שברוב המקומות, דרישות תנאי הקבלה לקורס הם 12 שנות לימוד, מאחר ורוב הצעירים עומדים בתנאי זה, אז הדלת פתוחה בפני כולם. סיבה נוספת שגורמת לצעירים להימשך לנושא זה הוא, שכיום אפשר לעסוק בתחום באופן עצמאי ושכיר, וכן ניתן לעסוק במקצוע מהבית. המקצוע מתאים הן לגברים והן לנשים, אשר מעוניינים להשתלב בחברות שונות או לעבוד באופן עצמאי. סיבה נוספת בגללה צעירים רבים בוחרים להירשם לקורס זה, היא שמשך הזמן שלו הוא לאורך שנת לימודים אחת, עם מפגשים שבועיים בבוקר או בערב. 

אז מה בדיוק לומדים?

הנרשמים לקורס הנהלת חשבונות, לומדים אודות תורת המסחר, דוחות שנתיים, ניהול מאזנים, כתיבת תלושי שכר, דוחות רווח והפסד, רישום בספרי חשבונות, עבודה עם תוכנות הנהלת חשבונות, תיעוד, רישום כפול ועוד. בסיום קורס הנהלת חשבונות (סוג 1 ו-2), מקבלים הבוגרים תעודת סיום ותעודה המאפשרת להם לעסוק בתחום. עם תעודה זו הם יכולים להשתלב בארגונים שונים או להתחיל לעבוד באופן עצמאי.

אז מה ההבדל בין כל האפשרויות?

כעת נציג מספר קורסים משלימים לקורסי הנהלת חשבונות. ניתן לקחת קורסים אלו במקביל או בסיום הלימודים. הקורסים המשלימים מעניקים ידע נוסף בתחום או ידע בתחומים מקבילים שמאפשר להשתלב בתחומים נוספים שקשורים לחשבונאות .

בין הקורסים אפשר למצוא קורס הנהלת חשבונות סוג 3. הקורס נחשב משלים ללימודי סוג 1 ו-2, מדובר בקורס שמאפשר קפיצת רגל בכל הקשור לתחום החשבונאות, החל מתורת המסחר, דיני חוזים, חשבונאות פיננסית ועוד.

קורס נוסף שנחשב משלים והוא מתאים בעיקר לעצמאים, הוא ייעוץ מס. בקורס זה לומדים את מערכות המיסוי בישראל ועבודה אל מול רשויות המס השונות. במסגרת הקורס לומדים על חקיקת המס בישראל וכיצד מייצגים עצמאים מול הרשויות.

עוד קורס שיכול להשלים את קורס הנהלת חשבונות, הוא קורס חשבי שכר, הקורס מתמקד בכל הנושא של זכויות עובדים, זיכויים, חישובי מס, קופות גמל, תאומי מס וכדומה. מרבית הארגונים מעדיפים להחזיק חשבי שכר לצד הנהלת חשבונות משרדית ומקצועית.

תחום נוסף שהפך בשנים האחרונות לפופולארי מאוד בקרב תלמידים להנהלת חשבונות, למרות שלכאורה אין קשר ביניהם, הוא תחום הפנסיה. מי שמעוניין ליהנות מקורס משלים, יכול להירשם לקורס יועצים פנסיונים. קורס זה מלמד את התלמידים כל מה שהם צריכים לדעת אודות המערכת הפנסיונית בישראל, סוגי הפנסיות, ההשקעות בהן ועוד. גם קורס זה מתאים למי שמעוניין לעבוד כשכיר או כעצמאי. 

צרו קשר

"אמור לי ואשכח, למד אותי ואזכור, שתף אותי ואלמד." ב. פרנקלין -
גם המסע הכי ארוך מתחיל בצעד אחד קטן- ביחד נעבור את הבגרות במתמטיקה